Ankara piyano kursu

Tabiattaki bütün güzelliklerin davetine açık olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye esasladığı senelerde tanışacakları farklı konuşma aktivitelerinden olumlu olarak etkilendikleri aartıkr. Tüm bu konuşma dalları arasında hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziki, bilişbaskın ve sosyal gelişimleri bâtınin eğitimciler, erken evetşta edinilen olumlu müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu bağ, mader karnında başlamış olan tabii bir ilişkidir. Ana kalbinin ritmik atışlarını dokuz ay boyunca dinleyen bebek, hassaten duyularının geliştiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bu tarz şeylerin anlamlarına karşı hissî bir bağ geliştirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri tanıyabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylediği sakin melodileri, doğumundan sonrasında da tanıdığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her tarımün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, mader ile bebek arasında müesses, müzikal bir hissî ilgidır. Aynı ölçübile teamüllevseldir bile; annenin, çocuğuna, düzlemın uyumak bâtınin güvenli bulunduğunu belirtmesinin bir yoludur. Erken dönemlerde, bebek – mader – peder arasında kurulacak çalgı bağı, ötede evetşayacakları hissî ilişkileri sağlamlamlaştıracaktır. Bebeklikten çısoy çocuk, kendini sağlamlıklı bir yetişgaraz yapacak etkinliklerle tanışırken, müziğe özel bir önem verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği severek ekler. Dış dünya ile ilişkilerinde çalgı, onun bâtınin yararlı bir iletişim kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her devran ihmal edilen sistemli ve kapsamı geniş çalgı eğitimi, haklı şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı bâtınin, fiziki ve ruhsal gelişimlerinde önemli bir destekten yoksun sözınmaktadır. Burada, bilim bilimleri ve yabancı kıstak üzere derslerin çok önemli bulunduğunu bilen ve konuşma etkinliklerinin çocuğu “derslerinden kırmızııkoyacağını” düşünen mader-babaların da, malumat eksikliğinden meydana gelen hataları vardır. çalgı eğitiminin, uzun dönemde bilimsel nitelikli esasarı içerisindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç fasılaştırmaya mahal verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir