Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza ötümlü giriş yaratıcı ve izlem fail biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çallıkındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir kontrolör de arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem fail yakınlarımızdan kontrolör katkısızlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izlem ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat umumiyetle kullanıcı adınızı değemektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız kucakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun temellıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz sahte e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran sahte maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde durum yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Izlemeçi arttırmak kucakin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar umumiyetle Instagram temassı istediği kucakin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir kişi şifrenizi ççekmek kucakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, izlemçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun kucakin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişdobra farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Nite Art Cebinır?
Instagram hesabı çallıkınan ya da hacklenen zevat kucakin ne yazık ki çok bir tomar reçete bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok bir tomar payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diyerek esasen değişik kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Reçete: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çallıkışın. Eğer şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi değemektirin ve hoppadak ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Reçete: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap şifreniz değemektiğinde veya kullanıcı adınız değemektiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değemektirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine tehlikesiz evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değemektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değemektiren sen değilsen, hesabını güvene allık” ya da kâh “değemekikliği anlayışsız allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız lakin umumiyetle saldırganlar elektronik posta adresini değemektirdiği kucakin sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “asayiş kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir